Műanyag ablakprofil karbantartása:
A műanyag nyílászáró profilját a szárnyon és a tokon a profilgyártói fólia védi, az ablakgyártás során ez a fólia sértetlen marad. A beépítés után a műanyag ablakokat célszerű megvédeni a következő szakipari munkák szennyeződésétől. Vakolás esetén javasoljuk a teljes ablakfelület letakarását védőfóliával, hogy az üvegre vagy a profilra rakódó vakolat és egyéb szennyeződés ne károsítsa a felületet, és ne okozzon vasalat szorulást.
A gyárilag elhelyezett védőfóliát lehetőség szerint, de maximum 3 hónapon belül el kell távolítani a külső oldalról, ahol a nap éri. A fólia ragasztóanyaga napsütés hatására károsíthatja a műanyag ablakfelületet, esetleg ráég a profilra!
A műanyag ablakfelületek karbantartást nem igényelnek, de tisztításukról rendszeresen gondoskodni kell. Langyos, enyhén mosogatószeres vízzel tisztítható. Ne használjunk súroló szereket! Makacs szennyeződésekhez, olaj és zsírfoltokhoz aromás hígító szereket javasolunk (pl. lakkbenzin). Tilos a PVC-t oldó, duzzasztó (pl. aceton, körömlakklemosó), ill. dörzsölő szereket és eszközöket (drótkefe, kés, penge) alkalmazni.
Veka ablak használati útmutató (pdf)
Roto NT vasalat használati útmutató (pdf)
Műanyag ablak hőszigetelő üveg tisztítása:
Hagyományos ablaküveg tisztítószerek alkalmazása megengedett a műanyag ablakok tisztítása esetén. Ne használjunk pengét, kést, súrolószert az üvegre került festéknyomok eltávolítására.
Műanyag ablak vasalat karbantartása:
A műanyag nyílászárók vasalati elemei nagyfokú kezelési kényelmet és biztonságot biztosítanak. Az ablakok, ajtók pántjai állíthatóak és a gondos gyártás és szakszerű beépítés ellenére is szükséges időként a beállításuk, utánszabályozásuk. A vasalatelemek (pántok, zárfogadók, zárszerkezetek) évente egyszeri tisztítást, a rárakódott por és egyéb szennyeződés eltávolítását és olajozást igényelnek. Olajozáshoz javasoljuk a WD-40-es spray használatát. Sav és gyanta tartalmú tisztítószerek használata nem megengedett, mert ezek károsítják a korrózióvédelmet szolgáló felületi réteget. Amennyiben az ablak akad, súrlódik, a finombeállítást mielőbb el kell végezni.
Műanyag ablaktömítések karbantartása:
A műanyag ablak gumitömítésének felületét évente egyszer szükséges lemosni, majd glicerinnel bekenni, esetleg szilikon spray-vel befújni, hogy rugalmasságukat, hőszigetelő képességüket a teljes élettartam alatt megőrizzék.
Redőnyök karbantartása:
A husszú élettartam és működés érdekében javasolt a redőnyök felületét rendszeresen tisztítani. A szerelőnyílásokat tilos elvakolni, ellenkező esetben a redőny bontás nélkül nem javítható! A lefutósínek közé került esetleges szennyeződést a hibátlan működés érdekében el kell távolítani.
Elektromos redőnyök esetében a redőnymotorokra garanciát csak hozzáférhető kötődobozok esetében tudunk vállalni! Az esetleges elhangolások miatt, a redőnymotorok csak ebben az esetben hangolhatóak újra, illetve állapítható meg a tényleges hiba oka!
Tilos az elektromos redőnyök útját akadályozni! Mielőtt a redőnyt leengedi, győződjön meg róla, hogy a redőny alatt nem található akadály! Akadály esetében a redőny lamellái sérülhetnek, a redőnymotor leéghet!