A passzívház ablak fogalma az ablak különösen kiemelkedő hőszigetelési tulajdonságait jelenti. A passzívház ablak szabványnak megfelelő ablak hőátadási tényező értéke az európai szabványoknak kell, hogy megfeleljen, ami 0,8 W/m2K vagy ettől alacsonyabb értéket jelent. Minden ablak, amelynek Uw értéke 0,8 W/m2K vagy kisebb, az felhasználható passzívházakban, és lehetővé teszi a megfelelő támogatási programok igénybevételét is.
A passzívházakhoz alkalmas ablakokat
A passzívház ablak előnyeit természetesen más esetben is kihasználhatjuk, hiszen az ilyen szintű ablakok felújításoknál és energiatakarékos új építésű házaknál is alkalmazhatóak. Mivel a Veka 90 MD Thermo passzívházas termékcsaládunk kiemelkedő ár/érték aránnyal bír a piacon, így ma már árban sem elérhetetlen ügyfeleink számára! Egy passzívház ablak termékcsalád nagyban növeli a lakhatás komfortját, és jelentősen hozzájárul a fűtési költségek csökkentéséhez!
A passzívház ablakokban nem keletkezhet páralecsapódás!
A passzívház ablakok belső hőmérséklete télen sem lehet alacsonyabb mint 17°C. Ilyen körülmények között az ablak közelében is kitűnő a komfortérzet: egy passzívházas nyílászárónak nincs zavazó hideg sugárzása, se kellemetlen hideg légréteg a padló fölött. Ezek az ablakok tehát jelentősen emelik a helyiségek komfortját. A passzívház ablakok kiváló hőszigetelésének köszönhetően nem szükséges a fűtőtesteket az ablakok alá helyezni, ez által nagyobb szabadságot biztosítanak úgy a tervezéskor, mint a berendezéskor. Néhány éve még ugyan kuriózumnak számított a passzívházablak, mára azonban megkerülhetetlen piaci szereplővé vált. Térnyerésének oka, hogy egyre jobban megéri passzívház minőségű ablakot beépíteni. Az a csekély plusz költség pedig ami a passzívház ablak vásárlásával keletkezik rendkívül hamar megtérül.
Minősített passzívház ablakrendszerünk, a Veka Alphaline 90 Thermo!
Passzívház ablak RAL szerinti beépítése:
Amikor passzív közeli, vagy akár minősített passzívház nyílászárót választunk, körültekintően kell eljárnunk az ablakok beépítése folyamán is. A fal csatlakozás kialakításánál az egyik legfontossabb szempont, a légtömörség megvalósítása. Ezért az ablakok beállítása után speciális PUR habbal szükséges a szerelési hézagot kitölteni, majd külső-belső oldalról is az ablak tokjára és a kávára ragasztott tömítőszalaggal (RAL beépítés) kell biztosítani a légzárást. Ezzel az eljárással biztosítjuk a PUR hab előnyös rögzítő és szigetelő tulajdonságát is, illetve akadályozzuk meg a diffúziót!
Sajnos a RAL beépítés anyagköltsége, illetve az emelkedett munkadíjköltség tapasztalataink alapján megterhelő lehet ügyfeleink számára. Ezért összeállítottunk egy anyagot, aminek segítségével a RAL beépítés házilag is kiváltható. Az alternatív megoldás bevizsgált, minősítéssel rendelkezik és kedvező árfekvésének köszönhetően közkedvelt lett ügyfeleink körében:
RAL beépítés kiváltása házilag (pdf)